Külma ilma lapsekandmise varustus

Artikkel on tõlgitud ja kohandatud Anu Mäkineni 09.09.2016 www.ipanainen.fi leheküljel ilmunud artiklist.

Sügis on käes ja nii mõnigi meist on hakanud valmistuma sügisvihmadeks ja talvekülmaks. Kui oled õues lapsekandmist nautinud suvel, on hea teada, et kandmisest ei pea loobuma ka sügisel ja isegi talvel. Lapse sügisel ja talvel kandmiseks ning riietamiseks on palju võimalusi, millega saad last kanda nii sees kui väljas muretsemata higistamise või külmade varvaste pärast. Siit leiad pisut abi erinevate võimaluste vahel orienteerumiseks.

mama-coat-2

Lapsekandmise jope teeb õues käimise lihtsaks

Kui kannad last sageli õues, võib lapsekandmise jope olla tõeliseks päästjaks. Lapsekandmise jope on jope, mis on disainitud kandja ning lapse ühiseks riietusesemeks. Laps on kandekoti või kandelinaga kandja toariiete peal ning kandja jope sees. Paremate lapsekandmise jopedega saab last jope all kanda nii kõhu peal kui ka seljas. Lapsekandmise jopega õue minemine on lihtne ja selle tõeline eelis on see, et last ei pea riietama õueriietesse. Samuti on tavaliselt nii kandelina sidumine kui ka kandekoti kasutamine lihtsam toariiete peal, ilma et kandja ja laps hakkaksid higistama. Lapsekandmise jope on mugav ka siis, kui laps jääb õues jalutades magama. Siirdudes siseruumidesse, ei ole vaja last üles äratada, vaid piisab sellest, kui võtad ise jope seljast ära. Laps aga saab rahus magamist jätkata.

grey-turquoise2

Liliputi 3 ühes lapsekandmise jope on piisavalt soe ka külma talve jaoks. Jopet saab kanda nii tavalise jopena, raseduse jopena kui lapsekandmise jopena, kandes last kõhul või seljas. Jope on saadaval mitme erineva mustriga.

Lapsekandmise jope teeb su igapäevaelu lihtsamaks, andes võimaluse põigata poodi või kohvikusse ilma, et peaksid last äratama ja ümber riietama. Kui peres on mitu last, saad suurema lapsega õues mängida, mänguväljakul käia või kelku tõmmata samas, kui beebi tudub jope sees soojas. Ja olgem ausad, ei ole midagi meeldivamat, kui külma ilmaga beebit oma keha läheduses soojas hoida, olles veendunud, et lapsel on soe ning hea olla.

Lapsekandmise jopesid pakutakse erinevaid ning erinevus seisneb muuhulgas materjalis, jope paksuses, vee- ja tuulepidavuses. Enamus jopedel on jope külge kinnitatav lapsekandmise paneel, millega tehakse lapsele jope alla ruumi. Tänu sellele mahuvad jope alla mitte ainult beebid, vaid ka suuremad lapsed. Mõnel jopel on lapse jaoks spetsiaalne peaauk, teistel puhul tuleb kaasa või on võimalik juurde osta lapse jaoks kapuuts.

accessories

Mõne jopega saab last kanda ainult kõhul, kuid enamus mudeleid võimaldab kandmise paneeli paigaldada nii kõhule kui ka selga. Võib ka leida jopesid, millel on kõhul ja seljas kandmiseks erinevad paneelid. Nende jopedega saad kanda ka tandemis, üks laps kõhul ning teine seljas. Paljusid jopesid saab kanda ka raseduse ajal, pikendades nende kasutusiga. Eriti pika kasutusajaga on joped, mida saab ilma paneelideta ka tavajopena kanda.

Loomulikult on erinevusi ka jopede disainis ja väljanägemises. Päris mitmed joped on sportlikud ning mustades või hallides toonides, aga leidub ka urbaansemaid ja erksamavärvilisi jopesid. Lapsekandmise jopede disainis on viimastel aastatel tehtud suur hüpe ning paljud joped on kenad ja stiilsed ka ilma lapseta kandmisel.

hoppediz-kantotakki-1024x1024

Hoppedizi lapsekandmise jopet saab samuti kasutada nii tavalise jopena, raseduse jopena kui ka lapsekandmise jopena.

Millise lapsekandmise jope peaksin ostma?

Lapsekandmise jope valimisel tasub kaaluda, milleks sa seda vajad. Soovid sa soetada endale linnas jalutasmise jopet või sportlikumat jopet?  Kas sa tahaksid, et jope oleks võimalikult soe ja seda saaks kasutada ka külma talvega või saad hakkama ka õhema jope ja mitmekihilise alariietusega. Kui higistad kergesti, on hea meeles pidada, et ka laps soojendab sind, kui ta su keha vastas on. Endale sobivaima jope leiad mitut erinevat mudelit proovides ja võrreldes. Tasub võtta piisavalt aega jopedega tutvumiseks, kuna paljudel neist on mitmed trukid, lukud, nööbi ja paelad, mis kõik teenivad mingit praktilist eesmärki.

Lapsekandmise jopede hinnad on üsna krõbedad ning võivad tunduda ebamõistlikud. Pead aga arvestama sellega, et need joped on spetsiaalselt disainitud ning sageli parematest materjalidest kui tavajoped. Lõpp kokkuvõttes võib see investeering ennast ära tasuda, kui kannad joped nii raseduse ja lapsekandmise ajal kui ka tavajopena. Üldjuhul on lapsekandmise joped nõutud ka järelturul ning korraliku jope saad ka kasutatuna hea hinnaga maha müüa järgmisele kasutajale.

13b2

Vihmakeep kaitseb vihma eest

Vihmakeep on lastega liiklemisel hea varustus, kuna vihmavarju kasutades on üks käsi kinni. Praegu on saadaval juba ka lapsekandmiseks mõeldud vihmakeebid. Lapsekandmise keep on täiesti tavaline vihmakeep selle erinevusega, et sellel on 3 peaauku, lapse kõhul kandmiseks, seljas kandmiseks ning sinu enda tarbeks. Vihmakeepi on lihtne väikseks kokku lappida ja enamus neist tulevad koos väikse kotikesega.

suses-kinder-rainponcho-black-3

Kandmiskate on soodus alternatiiv lapsekandmise jopele

Lapsekandmise jope soodsam alternatiiv on kandmiskate. Ka neid leidub erinevaid, õhemaid ja paksemaid. Mõnel neist on mitu eraldi ja koos kasutatavat kihti, mille abil kate vastavalt ilmale parajalt soojaks muuta. Kandmiskatte puhul on kandjal seljas enda jope ning last kandes jätab ta kas oma jope eest lahti või paneb kandmiskatte oma jope peale.

delux-babywearing-cover-black

14494656_1304011636289311_8829486269574383124_n

Kandmispaneeli abil saad oma jope lapsekandmise jopeks muuta

Miks mitte omaenda jope lapsekandmise jopeks tuunida? Kui sul on hea ja mugav jope, aga ta ei mahu sulle koos lapsega selga, saad kasutada oma jope külge kinnitatavat kandmispaneeli. Kandmispaneeliga saad ükskõik, millise tavalise jope muuta lapsekandmise jopeks. Kandmispaneel kinnitatakse sinu jope luku abil.

isabel_wk_augenzu_produktfoto

Toredat kandmist ka talvisel ajal!

www.liliputi.ee

www.facebook.com/liliputieesti

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s