Minu poeg, lapsekandja – Pauli ja Liliputi Mini lugu

Kirjutas Julia Dudi Somlai

www.liliputi.ee

Kandmisega andsin oma pojale palju rohkem kui lihtsalt lähedust. Arvan, et see teeb temast parema isa.

Kandsime Pauli palju ja pikalt. Mõnikord võtsin ta ka teist last oodates selga, kui tema või mina seda vajasime. Muretsesin, et kui teine laps sünnib, siis ei pea Paul jagama mitte ainult oma vanemate tähelepanu, vaid ka armastatud kandekotti, kuna ilmselt hakkame siiski sagedamini kandma väikest kui 3-aastast Pauli. Aga meil läks hästi ja ta ei ole kordagi kurtnud, et nüüd on ta väikevend kandekotis ja mitte tema, kuigi on näha, et ta igatseb kandmise järele. Seetõttu, kui kahekesi kusagile lähme, võtan ta alati selga, kuna see paitab ta hinge.

Somlai Dudi Liliputi csatos hordozóban

Siis kingiti meile aga Liliputi Mini ja Paulis oleks justkui mingi muutus toimunud. Ta võtab oma kandekoti kõikjale kaasa ja kannab selles iga kord erinevat mänguasja. Mõnikord ahvi, teine kord mutionu või nukut. Mulle tundub, et ta tahab oma mänguasju võrdselt kohelda, kõigile võimaluse anda.

Liliputi Mini Csatos

Tavaliselt palub ta nad endale selga siduda, sest saab siis vabamalt ise toimetada. Aga on ka juhtunud, et ta ütleb: “Ema, ma panen mutionu täna endale kõhu peale, sest ta on väga nutune”. Ja kui mänguasi kõhule saab, jätkab ta: “Näed, jäigi juba tuttu”.

Liliputi Mini Csatos

Mul on tunne, et Liliputi Mini aitas mul mõista, et Pauli kandes andsin talle palju rohkem kui füüsilist lähedust. Arvan, et ehk õnnestus mul talle kandmisega õpetada, et vanema kallistus, lähedus, armastus võib aidata ka kõige suurema mure ja valu korral. Ja arvan, et see teadmine, see tunne teeb temast ükskord hea isa.

Liliputi Mini Csatos

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s